strona głównaNatura dziecka domaga sie tego, żeby doświadczać, porządkować, weryfikować i potwierdzać. Cały materiał, tak istotny dla dzieci, by mogły bez przeszkód funkcjonować jako niepowtarzalne jednostki, zawarty jest w nich samych. ( Leo Buscaglia)


     W dzisiejszych czasach ceniona jest kreatywność i chęć twórczego niestandardowego działania, wolność, zdolność do samodzielnego myślenia oraz umiejętność pracy w zespole.
     Wychowywanie to przygotowywanie do istnienia, czyli doświadczania pełni życia. Nie chodzi tylko o robienie czegoś, lecz o przeżywanie. Działania rozwijające  kreatywność, ekspresję twórczą - mobilizują do poszukiwań i samorozwoju.

     Dzieci chcą poznać odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania, potwierdzać dziecięce hipotezy, sprawdzić        i doświadczyć wszystkiego co w zasięgu rąk i wzroku a często i poza nim.
     Wykształcenie naszej kadry oraz doświadczenie w pracy z dziećmi pozwala nam być ich przewodnikiem w poszukiwaniach, nie zaś gotową odpowiedzią.

    W naszym przedszkolu pracujemy w oparciu o pedagogikę Marii Montessori.

    Dysponujemy bardzo dużym (800m2 ) ogrodem z certyfikowanym placem zabaw, altaną, kwiatami, drzewami i krzewami, a wszystko to w bezpośrednim połączeniu z salami przedszkolnymi.

    Cały kompleks przedszkolny znajduje się na parterze, co ułatwia komunikację dzieci.

    Prowadzimy roczne przygotowanie szkolne "zerówkę" w małych grupach pozwalających na  indywidualizację zgodną z  predyspozycjami każdego ucznia.


                PRZEDSZKOLE PRACUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 7-17
                                 (Z WYJĄTKIEM DNI USTAWOWO WOLNYCH OD PRACY)
                                                  W OKRESIE 1 WRZEŚNIA - 31 LIPCA                         ZAPRASZAMY DZIECI OD 2,5 DO 6 LAT